Sú bolesti podbruška v 30. týždni bežné?

Zodpovedané
6. máj 2020

Dobrý deň,

som v 30. týždni a posledné dni ma začalo pobolievať v podbrušku.

Je to v tomto štádiu tehotenstva bežné?

V skorších týždňoch som to pripisovala zväčšovaniu maternice, preto som neutekala hneď k lekárovi. Bolesť nie je len na jednej strane, ale viacmenej ma bolí celé podbruško. Nezávisle od toho, či som v pokoji, alebo niečo robím.

Ďalej som si všimla, že mávam vlhké nohavičky, avšak nebadám žiadny výtok.

Mohlo by sa jednať o únik plodovej vody?

Ako to môžem zistiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

výtok a aj bolesti v podbrušku sú veľmi časté počas celého tehotenstva. Avšak bolo by vhodné vyšetrenie, aby sa vylúčila závažnejšie príčina vašich ťažkostí.

Odporučila by som Vám navštíviť lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com