Je normálna bolesť v podbrušku na pravej strane v 38. týždni?

Zodpovedané
14. nov 2020

Dobrý deň,

som v 38. týždni a dátum pôrodu mám 18.11.2020. Mám naplánovanú sekciu, no dnes ma strašne bolí úplne dole v podbrušku.

Dala som si teplú sprchu a trochu mi to uvoľnilo. No ešte stále cítim ako keby nátlak a pichanie. Neviem to presne opísať, ale ako keby ma bolela aj celá vagína.

Je to normálne?

K tomu mám aj bolesti chrbta na pravej strane, ale tie trvajú už dlhšiu dobu.

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o prípravné bolesti, ktoré chystajú telo na pôrod. Bolesti zvyknú po určitej dobe ustúpiť. Zaberá horúca sprcha.

Ak sa tak nestane, tak vzhľadom k Vašej plánovanej sekcii by som odporúčila navštíviť lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com