Je možné rodiť spontánne po dvoch sekciách?

Zodpovedané
4. júl 2019

Dobrý deň,

prvé dieťa som rodila sekciou pred 13 rokmi a druhé pred 9. Ja mám 40 rokov zatiaľ bezproblémové tehotenstvo, som momentálne v 15 tt.

Je možné rodiť spontánne po dvoch sekciách?

Ďakujem krásne za odpoveď

Dobrý deň,

pôrod po 2 sekciách je možný, ale záleží na mnohých faktoroch.

Dôležité je, prečo boli prvé 2 sekcie a v akej fáze pôrodu k nim došlo.

Ďalej je rozhodujúci váš celkový zdravotný stav a priebeh tohto tehotenstva. Tehotenstvo by malo byť fyziologické a pôrod by sa mal rozbehnúť sám, bez medicínskych zásahov.

V neposlednom rade, potrebujete nájsť nemocnicu a hlavne lekára, ktorý Vám vaginálny pôrod pri splnení všetkých podmienok umožní.

Držím Vám palce.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com