Bolesť pod pupkom pri močení na konci tehotenstva. Blíži sa mi pôrod?

Zodpovedané
15. máj 2020

Dobrý večer,

som v poslednom mesiaci tehotenstva, pôrod už môže hocikedy prísť. Od včerajšieho večera sa mi pri močení na konci objavuje bolesť pod pupkom. Pri močení ma nič nepáli, ani nereže.

U gynekológa som dnes mala moč v poriadku a na sone tiež nevidel problém.

Môže ísť o zápal močových ciest, alebo to súvisí s blížiacim sa pôrodom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skôr to súvisí s blížiacim sa pôrodom.

Bábätko vstupuje nižšie do panvy a uľahčuje tam všetko, aj močový mechúr. Po pôrode tieto ťažkosti ustúpia.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com