Dajú sa vykonať korekčné zákroky alebo revízne operácie po augmentácii len v lokálnej anestézii?

Zodpovedané
4. jún 2022

Dobrý deň,

zvažujem korekčný zákrok.

Dajú sa vykonať korekčné zákroky alebo revízne operácie po augmentácii len v lokálnej anestézii?

Kedy je to možné a kedy už nie?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to možné. Záleží aká rozsiahla a "hlboká" má byť korekcia.
Pre niektoré povrchové korekcie na malom rozsahu by bolo zbytočné "uspávať".

Ale zmenu polohy implantátov, zásah v "hlbke" alebo väčšieho rozsahu nie je v lokálnej anestézii príjemný. Ani pre pacientku a ani lekára, ak je empatický.

Technicky sa každý zákrok dá urobiť nielen v lokálnej, ale aj bez anestézie.
Napríklad, ak je oblasť kompletne necitlivá. To ale samozrejme nerobíme.

Pre lokálnu anestéziu je obmedzenie maximálnej dávky použitého lokálneho anestetika, po prekročení ktorej sa stáva toxické s nežiaducími účinkami.

Taktiež lokálne anestetikum neúčinkuje na "hlboké" oblasti rebier, svalov.

Ja preferujem celkovú anestéziu pre väčšinu korekcií mimo drobných úprav jaziev.