Nastupujem ako odborný radca na okresný úrad. Započítajú mi odslúžené roky do praxe?

Zodpovedané
26. mar 2024

Dobrý deň,

26 rokov som odslúžil ako profesionálny vojak. Momentálne som výsluhový dôchodca, ale od 1.5.2024 nastupujem ako odborný radca na okresný úrad do štátnej služby.

Započítajú mi odslúžené roky do praxe, keďže za každý odrobený rok sa zvyšuje tarifný plat o 1%?

Ďakujem

Dobrý deň,

vzhľadom na to, že i pracovný pomer profesionálneho vojaka je štátnou službou, mali by sa Vám odpracované roky započítať k dobru i v rámci nadchádzajúceho pracovného pomeru.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk