Plač po dojedení umelého mlieka. V čom je problém?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň,

2-mesačný synček po každom dojedení umelého mlieka (či už spapá 100 ml alebo 133 ml) začne veľmi plakať. Niekedy je problém ho dať aj odgrgnúť. Keď je na ramene, tak sa úplne prehýba do luku. Ukľudní sa až vtedy, keď dostane cumlík.

Je možné, že mu dávka umelého mlieka nestačí?

Môže mať problém s trávením?

Denná dávka, ktorú dostáva je cca 550 ml.

Používali sme najprv mlieko Hipp Bio Combiotik + Coliprev. Potom nám radili prejsť na iné mlieko. Dávali sme Nutrilon Comfort a Colic. To sme však po troch dňoch vymenili, pretože mal veľmi riedku až vodnatú stolicu zelenej farby. Prešli sme na Nutrilon Advanced + Coliprev, ale pri každom jednom mlieku to bolo rovnaké po dojedeni.

V čom by mohol byť problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa v tomto veku by mohlo vypiť 150 - 180ml/kg hmotnosti. Podľa toho si viete vyrátať aká je norma na deň - nakoľko ste mi nenapísali koľko váži, neviem Vám zhodnotiť či je dávka 550 ml pre neho adekvátna.

Asi treba vyskúšať dať mu viac, či bude plakať aj tak. Ak nemá problémy inak - bolesti bruška, plač, nafukovanie, krv v stolici, grckanie, tak to skôr nie je problém s trávením.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička