Papá moja 10 mesačná dcérka veľa?

Zodpovedané
7. jún 2022

Dobrý deň,

od narodenia mám papkáčku, ktorá nevie kedy má dosť a potom vracia. Má reflux, chodí aj na gastro. Preto každé jedlo vážim. Má 10 mesiacov a nie som si istá či nemá moc chodov.

Ráno má mlieko 180 ml.
Hodinku po dám polovicu chleba s maslom/rožtek a nátierku.
Okolo obeda dostáva ovocie zamiešané v kaši alebo čisté alebo s jogurtom, aby nemala stereotyp cca 180 g.
Okolo druhej obed max. 220 g.
Okolo piatej kašu 150 - 200 g.
Pred spaním mlieko 180 ml.

Mám niečo zmeniť?

Posledné dni bojujeme s večerným mliekom. Dcérka ho začala odmietať. Hrá sa s fľaškou, odťahuje ju, dá si len trošku. Ja čakám kým to vypije aspoň časť, aby vydržala spinkať.

Čím to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

preferencie aj k mliečku sa menia. Stravovanie je v podstate v poriadku. Len trošku neštandardné usporiadanie chodov. Myslím vymenený obed s olovrantom.

Pred spaním už môžete skúsiť zaradiť večeru - zeleninový kuskus, banánové lievance, mixovanú krémovú polievku s domácimi haluškami. Dcérka je taká papkačka, tak možno by to fungovalo.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička