Mám dávať 19 mesačnej dcérke v noci umelé mlieko?

Zodpovedané
13. aug 2021

Dobrý deň,

mám 19 mesačnú dcérku, ktorá sa v noci budí a je hore aj 1 - 2 hodiny. Dcéra prosperuje, má 12 kg a cez deň zje dostatočne množstvo kcal.

Máme jej v noci dávať umelé mlieko?

Alebo jej mám dávať umelé mlieko počas dňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa v tomto veku má mať minimálne 330 ml mliečnych výrobkov denne. Ak pekne papá, UM nie je nutnosť. Môže byť aj kravské, ale nie je ani problém dávať UM.

330 ml mliečnych výrobkov - ráta sa tu jogurt, syry, kaša a to tak, že 1 biely jogurt je ako 150 ml mlieka, 30 gramov syra tiež ako 150 ml mlieka.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička