Ako pokračovať v prikrmovaní 6 mesačného syna, keď skončilo imunologické okno?

Zodpovedané
18. máj 2022

Dobrý deň,

syn má rovných 6 mesiacov a je plné dojčený. Za posledných 6 týždňov som v rámci imunologického okna dala ochutnať mrkvu, zemiak, batát, petržlen, karfiol, kaleráb, brokolicu, cuketu, banán, jablko, ryžu, pšeničnú krupicu, jahňacie a kuracie mäso. Všetko v množstvách po lyžičke na prvýkrát. Keď mu následne chutilo, tak cca desať lyžičiek. Olízal aj namočenú lyžičku v 3,5% bielom jogurte.

Ako ďalej pokračovať, keď imunologické okno skončilo?

Na oboch predkoleniach sa mu urobila suchá drsná koža, menej aj na lícach. Myslím, že po cukete. Tá bola piata v poradí zeleniny. A nezmizlo mu to.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokračujete tak ako doteraz zaraďovaním všetkých možných druhov zeleniny, ovocia, mäsa obilnín, rýb, vajca, orechov. Osobne som sa postup zaraďovania 3 po sebe idúce dni v poradí 1 nová potravina, aby ste vedeli na čo koža reaguje.

Čo sa týka ložiska, mali by ste sa snažiť o to, aby zmizlo. Kontaktujte Vašu doktorku. Používajte kozmetiku na atopickú kožu. Napr. Bioderma Atoderm.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička