Ako obmeniť jedálniček 9,5-mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
19. sep 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom jedálnička môjho synčeka.

Aktuálne má stravovanie nasledovné:
Raňajky - UM, desiata - 100 g biely jogurt + 100 g ovocie, obed - 200 g zeleninovo-mäsový príkrm (mäso, ryba, vajce, strukovina, cestovina),
Olovrant - chlieb, rožok s maslom, avokádom, prípadne banánové lievance, večera - kaša s orechovým maslom, druhá večera - UM pred spaním.

Je v poriadku, ak má skoro každý deň na olovrant pečivo?

Čítala som vo Vašich odpovediach, že odporúčate podávať syr, cottage, mozarellu alebo puding.

Nie je pri nich problém množstvo bielkovín?

Syry predpokladám, len nezrejúce?

Čo sa týka pudingu, zloženie mávajú pestré, máte odporúčanie na konkrétnu, "zdravšiu" značku?

Čím by bolo možné obmeniť jedálniček?

Kúsky mi syn už zje, avšak obed ešte pučím, keďže je z toho zdĺhavého procesu nervózny.

Ďakujem

Dobrý deň,

cottage, mozarela, tvaroh nie sú problém ak nie sú na dennej báze - ale dajme tomu párkrát v týždni. Puding značka Amylon, ale robte ho z UM ak môžete. Pečivo na dennej báze mi príde trošku veľa pre tento vek. Skúste to obmieňať - pokojne dajte že cestoviny (šošovicové, pohánkové, atď - iné ako pšeničné, aby mal zmenu), ryžu. Alebo aj zeleninová polievočka.

Inak je jedálniček fajn. Ak obmieňnate druhy obilnín v kašiach, mäsa a zelenín a ovocia, je to všetko primerané veku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička