10 mesačný syn odmieta piť. Ako mu máme dopĺňať tekutiny?

Zodpovedané
3. mar 2022

Dobrý deň,

náš 10 mesačný syn odmieta piť vodu/čaj/Roeden ovocnú šťavu a čokoľvek iné tekuté okrem dojčenia. Počas dňa sa už skoro vôbec nedojčí. Väčšinou už nechce, ponúkam minimálne. Berie dvakrát do dňa železo.

Od 4. mesiaca aktívne ponúkame vodu. Skúšali sme rôzne druhy fľašiek, striekačku, pohár, lyžičku. Napije sa maximálne 1-2 glgy a potom vodu vypúšťa a neprehltne. Veľakrát úplne odmietne. Keďže mu zistili vyššie hladiny draslíka, odporúčajú mu podávať viac tekutín. Polievky tiež odmieta. Ja som však s mužom už zúfalá.

Ako mu máme dopĺňať tekutiny?

Ďakujem

Dobrý deň,

draslík nesúvisí s tekutinami. Súvisí s nimi sodík. Dieťatko v tomto veku by malo denne popri dojčení prijať aspoň 100 ml.

Skúste poldecák, štamprlík, kúpte slamku do pohárika, fľašku so sosáčikom.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička