Máte skúsenosti s častejšími vrodenými vývojovými chybami po IVF?

Zodpovedané
2. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať o tom, či máte skúsenosti s častejšími vrodenými vývojovými chybami v súvislosti s oplodnením po IVF. Som v 20. týždni tehotenstva a máme podozrenie na Downov syndróm na základe morfologického ultrazvuku v II. trimestri. Amniocentézu som absolvovala, ale zatiaľ nemáme výsledky. Pri IVF sme zvolili metódy ICSI a MACS.

Aké sú Vaše skúsenosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

metódy IVF liečby nezvyšujú riziko vzniku VVCH plodu.

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk