Od ktorého mesiaca je možné nosiť v Manduce bez novorodeneckej vložky?

Zodpovedané
25. okt 2022

Dobrý deň,

mám dcérku, ktorá má 2 mesiace a 2 týždne. Má približne 6 kg, je veľká hladoška.

Je nosenie v Manduce s vložkou pre novorodenca podmienené váhou alebo vekom?

Skúšala som ju nosiť s vložkou, ale vyzerala tam byť nespokojná, trochu stiesnená.

Je možné skúsiť ju nosiť už bez nej?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladáme, že 6-kilové dvojmesačné bábätko sa už mohlo nosiť aj bez novorodeneckej vložky, ktorá je určená primárne pre novorodencov. Akonáhle ju dieťatko prerastie, tak je prakticky nemožné ho tam dobre napolohovať.

Skúste teda spodok nosiča stiahnuť stužkou alebo niečím mäkkým (šatkou napríklad) ako v tomto videu -

Bez tohto stiahnutia by bol nosič vášmu bábätku na šírku ešte veľký. Nosič by mal siahať od jednej kolennej jamky do druhej.

Ak by ste chceli, môžete nám sem, na náš mail alebo na messenger poslať fotky, že ako máte nosič nastavený (spredu, z oboch bokov a zozadu). Pozrieme sa detailne na nastavenie nosiča 🙂

Vaše Sestrice