Ktorý nosič pre mesačné bábätko vydrží čo najdlhšie?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

zvažujem nosič pre svoje dieťatko a rada by som si prečítala radu od Vás.

Mohli by ste mi odporučiť nosič pre mesačné bábätko?

Chcem, aby mu vydržal čo najdlhšie.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujeme, že ste sa na nás obrátili. Najlepší nosič pre vás aj pre dieťatko je ten, ktorý Vám obom sadne 🙂

Žiaden nosič, ktorý je vhodný od novorodenca (alebo pre mesačné bábätko) nevydrží "na celé nosiace obdobie" alebo do troch rokov ako je niekde nájdete uvedené. Väčšina novorodeneckých nosičov vydrží tak do roka, roka a pol. Niektoré aj kratšie.

Tento nosič ale pokryje to najintenzívnejšie nosiace obdobie. Po roku, roku a pol sa už väčšina detí nenosí tak často (niektoré vôbec). Ak by sa vaše dieťatko stále intenzívne nosilo, viete tento nosič predať a kúpiť väčší nosič, ktorý vám už vydrží kľudne aj do 4 rokov.

Ide o to, že konštrukčne ten nosič pre malé bábätká musí spĺňať určité parametre, musí sa mu vedieť prispôsobiť, stiahnuť sa na naozaj malé rozmery. Každý nosič má svoje konštrukčné limity a nosič určený pre veľké deti jednoducho na tak malé rozmery nestiahnete.

Druhá vec je, že každé dieťatko rastie a priberá iným tempom. Niektorému dieťatku môže rovnaký nosič vydržať pol roka, inému rok, ďalšiemu rok a pol a ďalšiemu kľudne aj dva. Toto je veľmi individuálne.

My by sme vám odporučili vyskúšať si viacero nosičov. Pre malé deti je skvelý aj náš Sestrice Carrier ONE.

Z iných značiek Moyo First Size alebo UNI, BeLenka Mini (táto vydrží tak do roka maximálne), Moisha Hugo alebo Grow, ak má dieťatko nad 5kg, Fidella Baby Size (pracková, viazacia, poloviazacia).

Nosičov je naozaj veľké množstvo a dôležité je, ktorý sadne Vám a Vášmu dieťatku.

V prípade ďalších otázok sa kľudne pýtajte ♥

Vaše Sestrice