Je Manduca kvalitný nosič?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň,

ako darček sme dostali tento nosič Manduca. Je v podstate nový, nevyužívaný, akurát niečo cez rok skladovaný.

Je toto dobrý a vhodný nosič?

Ďakujem

Dobrý deň,

Manduca je kvalitný, ergonomický nosič vhodný cca od 62/68 konfekčnej veľkosti.

Na nosenie novorodenca je v ňom integrovaná novorodenecká vložka, ktorá sa používa takto:

Nevýhoda tohto systému je tá, že dieťatko sa do vložky ťažko polohuje a niektoré deti neznesú látku pod nožičkami. Potom sa začnú nohami odrážať a sú následne v nosiči nespokojné (aktivuje im to chodiaci reflex).

Toto viete čiastočne odstrániť použitím stužky alebo šnúrky ako v tomto videu:

Manduca je látkový nosič, je teda trochu "tuhší" ako napríklad šatkové nosiče.

Veľa záleží na tom, pre aké veľké bábätko nosič potrebujete, ako intenzívne a často budete nosiť a tiež či vám daný nosič sadne. Dá sa v ňom odnosiť bez problémov, ale existujú už aj lepšie nosiče na trhu, ktoré sú rastúce a zo šatkoviny a lepšie sa prispôsobia dieťatku.

Kľudne sa pýtajte ďalej, prípadne nám napíšte, pre aké veľké a ťažké dieťatko hľadáte nosič 🙂

Vaše Sestrice ♥