Aký nosič pre vysokých rodičov?

Zodpovedané
17. jún 2022

Dobrý deň,

hľadám nosič pre vysokých rodičov. Muž má 193, ja 182 cm. Dcérka má 9 týždňov.

Je nosič vhodný aj pri problémoch s krížami?

Viete poradiť predajňu s odbornými radami v okolí Modry?

Bojím sa, že nosičom dcérke ublížim na chrbticu alebo nôžky, tak by som chcela poriadne odborné poradenstvo. Nosič odporučil ortopéd kvôli bedrovým kĺbikom.

Ďakujem

Dobrý deň,

v okolí Modry a Pezinka pôsobia dve podporné skupiny. Ak nám napíšete na náš email, messenger alebo instagram, vieme vám dať kontakt na poradkyňu nosenia, u ktorej si viete vyskúšať viacero nosičov 🙂

Väčšina nosičov sa vie prispôsobiť aj vysokým rodičom.

Najlepšie je osobne si nosič vyskúšať, aby ste zistili, s ktorým sa vám najlepšie manipuluje a v ktorom sa cítite vy aj vaše dieťatko najlepšie.

Na výber máte veľ nosičov - Sestrice Carrier ONE, Moyo First Size, Moyo UNI, Rischino Flexible, Zumbucca a mnohé ďalšie.

Dobre nastavený nosič je vhodný aj pri problémoch s krížami, ale dôležitý je tiež správny postoj. Nedávno sme o tom mali stream s fyzioterapeutkou Veronikou Mihalskou - https://www.instagram.com/tv/CbZvZEBq5Bh/

O nosení detí vo vertikálnej polohe sme napísali blog - https://www.sestrice.com/421-sk/nosenie-deti-vo...

Je dôležité, aby nosič sedel na šírku - aby chrbtová opierka nesiahala ZA kolenné jamky, ale končila v kolennej jamke a nožičky tvorili akési M-ko (zadoček nižšie ako kolienka). A hlavne, aby nosič nerozťahoval dieťatku nožičky a vedel sa mu prispôsobiť.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, napíšte nám ♥

Vaše Sestrice