Aký nosič pre mesačné dieťa?

Zodpovedané
17. júl 2023

Dobrý deň,

hľadám nosič pre syna, aby sa dal použiť od cca 1. mesiaca do cca 10 kg. Všade sa spomína mäkký bedrový pás, ktorý je super po pôrode. Na vyššie váhy je lepší tvrdší.

O akej váhe sa bavíme?

Osobnú skúsenosť mám len s Manducou, deti som nosila do hmotnosti cca 10 kg. Potom mi už štrajkovala chrbtica. Teraz sa pozerám skôr po slovenských značkách.

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka vyššej váhy, bavíme sa o tých 10 až 11 kg. Vtedy väčšina rodičov prechádza na pevnejšie bedrové pásy.

Existujú aj výnimky (smerom hore, aj dolu). Sú rodičia, ktorí aj 13-kilové deti nosia v nosiči s mäkkým bedrovým pásom. A naopak rodičia, ktorí menia nosič za taký s pevnejším bedrákom v cca 7 až 8 kg dieťatka. Je to individuálne, ten priemer je tých 10 až 11 kg.

Na to rozmedzie, ktoré úvádzate - od cca 1 mesiaca po 10 kg Vám s prehľadom vydržia nasledovné nosiče:

Slovenské:

  • Sestrice Carrier ONE
  • Moyo UNI
  • Zumbucca 0+
  • Rischino Flexible

České:

  • Moisha Grow

Poľské

  • Neko Baby Size

Tieto sú také najpoužívanejšie, obľúbené značky nosičov 🙂

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, pýtajte sa ďalej ♥

Vaše Sestrice