Ako postupovať pri stavebnom povolení, ak stavbou má byť modulárny dom od poľskej stavebnej firmy?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom našej situácie.

Ako postupovať pri stavebnom povolení, ak stavbou na pozemku má byť modulárny dom od poľskej stavebnej firmy s vypracovaným poľským projektom?

Obec a stavebný úrad mi robí od začiatku problémy.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade sa ospravedlňujem za neskoršiu odpoveď.

Doteraz to robilo problémy, nakoľko je to neštandardná stavba. Avšak nový stavebný zákon mení tieto podmienky a podporuje stavby ako mobilné domy a ďalšie obdoby. Bolo by dobré sa poradiť resp. to dať riešiť kancelárii, ktorá sa týmito vecami ako pozemky, alternatívne typy bývania spojené s vybavovaním procesov a povolení na úradoch venuje.

Odporúčam počkať, keď nový zákon bude v platnosti a úrady budú musieť postupovať podľa nového zákona a zmien.

Mgr. Lucia Boledovičová, Rsc.
mail: boledovicova.lucia@gmail.com