Stavebné povolenie

melly90
26. nov 2022

Manžel by potreboval poradiť ja sa v tom moc nevyznám
Zdravim. Potrebujem radu.
Dostali sme papiere od stavebného úradu že nám povoľuje stavbu (rekonštrukcia rodinného domu+prístavba s terasou)
Je pravda, že už to máte zrealizované 🤷‍♂️🙂
Ale problém je taký, že zavolal som geodeta, spravil všetko čo bolo treba dal papiere na kataster a nakoniec som sa dočítal že ešte príde právoplatné rozhodnutie zo stavebného úradu až potom mozem stavať a rekonštruovať.
Chceli sme to tak, aby ti časovo- dátumovo všetky papiere sedeli, ale nevedel som, že ešte taký papier má prísť zo stavebného úradu. Bude niejaky problém pokuta adt.???
Ďakujem za radu

viestta
26. nov 2022

Za to, že ste stavali bez povolenia môžte dostat pokutu, to je samozrejme. O tom rozhodne SÚ.
A ten papier náhodou nie je kolaudačné rozhodnutie? Ten vám vydá SÚ po kolaudácii, o ktorú musíte požiadať.

melly90
autor
26. nov 2022

@viestta Nie nieje to kolaudačné rozhodnutie

hilda08
26. nov 2022

@melly90 Ano mali ste začať stavať az po vydaní právoplatného rozhodnutia pretože dovtedy je možné sa k tomu vyjadrit ostatným dotknutým… ale hrozne vela ludi začína stavať pred vydaním povolenia…stavebný úrad to vacsinou riesi v prípade sťažnosti nejakej osoby ci uz dotknutej alebo aj uplne cudzej..napríklad kebyze dakto ide okolo a vidi, ze staviate moze dat podnet na úrad, ci mate právoplatne stavebne povolenie alebo teda staviate na čierno….som projektant este som sa nestretla s tym, ze by to úrad riešil…jediná fakt len vtedy ked dotyčných niekto udal