Môžeme mať nalepený LED pásik na linke bez hliníkovej lišty?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Hrozí nám niečo, keď máme nalepený LED pásik na hornej linke bez hliníkovej lišty?

Ďakujem

Dobrý deň,

lišty sú odporúčané kvôli lepšiemu obvodu tepla a tým predĺženiu životnosti LED pásika.

Nikdy však, ani pri nepretržitom svietení, nedosiahne teplota diód takú hodnotu, aby sa na nich napr. dotykom dalo popáliť.

Odpoveď je, že až na možné skrátenie životnosti pásika, nič iné nehrozí.

P.Valigurský
www.ledstar.sk
email: ledstar@ledstar.sk
tel.: 0914 110 400