Ako osvetliť kuchynskú linku?

Zodpovedané
11. júl 2022

Dobrý deň,

linku máme dlhú asi 3 metre. Približne v strede pod vrchnými skrinkami máme svetlo, ktoré je napojené na klasický vypínač pri vstupe do kuchyne. Chcela by som osvetliť celú kuchynskú dosku, nie len mať v strede jedno svetielko.

Dá sa využiť nejaký LED pás, ktorý by sme napojili na ten vypínač namiesto toho svetla?

Chcela by som svetlo neutrálne, ak také existuje, nie zimné ani studené.

Ako to riešiť, ak káble na pripojenie sú v strede linky, nie na začiatku?

Dá sa to napojiť, aby to vyzeralo aj esteticky?

Akým spôsobom to uchytiť na linku?

Ďakujem

Dobrý deň,

LED pásik môžete napojiť aj zo stredu. Objednajte si napr. hotovú sady s dĺžkou pásika 3m.

Ak to e-shop umožňuje, uveďte do poznámky v objednávke, že chcete zapojiť LED pásik 2 x 1,5m. Skúste hľadať cez google, napr. "3m vysokosvietivý LED pásik, kompletná sada".

Pri výbere farby svetla pásika potom zvoľte požadovanú neutrálnu, resp., dennú bielu.

Každý LED pásik by mal byť, predovšetkým kvôli odvodu tepla, umiestnený na vodivom podklade. Vy pásik umiestňujete na nevodivý materiál skriniek, preto pre tento prípad odporúčam spolu so sadou objednať aj 3m hliníkových líšt. Lišta tiež vyrieši estetický vzhľad.

Lišty pripevnite najlepšie pomocou príchytiek. Do líšt, po ich odmastení, napr. liehom, už pásik iba vlepíte, býva vybavený samolepiacou vrstvou.

Pre výmenu svietidla a jeho nahradenie sadou s LED pásikom sú potrebné aspoň základné elektrikárske znalosti.

Ak volíte objednanie komponentov cez e-shop, vyhľadajte najlepšie špecializovaný obchod zameraný na LED pásiky a prípravu hotových sád, prípadne ich požiadajte o konzultáciu.

P.Valigurský
www.ledstar.sk
email: ledstar@ledstar.sk
tel.: 0914 110 400