Ako vymeniť zabudovaný LED pásik na posteli?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

máme LED lampu, ktorá už dosvietila a zároveň máme posteľ na mieru aj so zabudovanými dvoma LED pásikmi. Po piatich rokoch jeden pásik svieti menej.

Oplatí sa opravovať LED lampu a zvládnem to aj sama doma?

Mám radšej kúpiť novú lampu?

Ako vymeniť LED pásik na posteli?

Kde a na základe akých parametrov si mám pýtať ďalší v predajni?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri oprave lampy treba zistiť, že čo je zdrojom svetla. Zrejme to nebude LED žiarovka. Ak sú to LED pásiky, treba zistiť prístup. Resp. či je možná ich výmena.

Pre obidva dotazy platí: Pokúste sa zistiť, či nie je na LED pásiku uvedené napätie, pod ktorým pracuje. Môže byť napr. "12V" alebo "24V" a podobne. Najlepšie je však odfotiť nerozsvietený LED pásik a ukázať v predajni, alebo zaslať emailom odbornému eshopu. Podľa foto Vám v rámci možnosti navrhnú výkonovo adekvátny model LED pásika. Je potrebné výkon neprekročiť, aby nedošlo k preťaženiu zdroja. K snímku priložte aj informáciu o dĺžke LED pásika.

Ak si objednáte nový LED pásik, tak berte do úvahy, že pri jeho výmene bude potrebné použiť konektory alebo spájkovačku. Očakávajú sa teda aspoň základne elektrikárske znalosti. Napr. aby ste dodržali správnu polaritu LED pásika.

V žiadnom prípade však nezasahujte do tých častí, kde je prívod 220V napätia. Oprava sa musí vzťahovať iba na výmenu zdroja svetla, t.j LED pásika.

P.Valigurský
www.ledstar.sk
email: ledstar@ledstar.sk
tel.: 0914 110 400