4,5 ročného dieťaťu je všetko jedno. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
5. júl 2021

Dobrý deň,

syn má 4,5 roka. Problém je v tom, že nechce chodiť von so svojím tatom. Vždy mi povie syn, že aj ja musím ísť. Keď mu poviem, že nejdem lebo ,som unavená, tak jeho odpoveď je, že mne je to jedno. Tak nepôjdem von. Túto frázu vždy syn používa aj keď sa mu niečo zakáže. Jeho odpoveď je mne to nevadí.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na to, aby ste problém vedeli úspešne vyriešiť je potrebné porozumieť tomu, čo Váš syn v skutočnosti rieši. Za jeho nástojčivosťou sa skrýva nejaká náležitá potreba. Opýtajte sa ho prečo je dôležité, aby ste išla aj vy. Čo je na tom iné, keď idete aj vy ako keď ide s otcom sám.

Čo sa týka dávania hraníc je potrebné, aby ste pritom pochopili, za čím si v danom momente ide a následne nielen zakázali nevhodný spôsob či vec, ale dali dve voľby na výber, ktoré sú v danej veci uskutočniteľné. Napríklad: dnes nestihneme ísť na preliezky, ale môžeme ísť na bicykel, alebo zahrať si futbal pred domom na tráve. Čo ty na to?

Dôležité je, aby syn cítil, že ho beriete do úvahy a je súčasťou rozhodovania o sebe aspoň do istej miery.

Pekný deň!