Čo odporúčate, keď 14 mesačné dieťa nechce rozprávať?

Zodpovedané
16. apr 2022

Dobrý deň,

moje 14 mesačné dieťa nechce vôbec rozprávať. Povie iba mama, tata, baba a raz za čas kde je. Aj to je skôr náhodné.

Neustále si prezeráme knihy, vonku jej popisujem všetko čo vidíme, máme zvukové hračky. Žiadny záujem o ne nejaví. Neukazuje na zvieratká prstom a ani nevie napodobniť zvuk zvieratiek. Taktiež nechce jesť lyžičkou.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

toto mi, čo sa týka slovnej zásoby na 14 mesačné dieťa príde úplne normálne. Ukazovanie prštekom by však malo už byť prítomné. Jedenie lyžičkou pokojne at okolo 18 mesiaca a neskôr.

V podstate mimo toho ukazovanie prštekom ma nič neznepokojuje. Ak neukazuje, je vhodné celkové zhodnoteniie PMV a zariadiť sa podľa tohto výsledku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas