Prečo má štvorročný syn sfarbený mliečny zub do siva?

Zodpovedané
12. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zubov štvorročného syna. Pred pár dňami som si všimla, že predná vrchná jednotka je trošku tmavšia ako ostatné zuby. Farba je do jemne siva.

Syn sa na žiadnu bolesť nesťažuje.

Môže to byť tým, že si zub buchol a sklovina sa narušila?

Alebo sa tam robí kaz?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne mal úraz, ktorý ste si ani nemuseli všimnúť a zúbok mu odumrel.

Pokiaľ nerobí ťažkosti, nehnisá a nerobí sa mu nad koreňom fistula či opuch, netreba to riešiť. Ak by začal robiť ťažkosti, bude potrebný RTG a vyčistenie a zaplnenie koreňového kanálika.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk