Žiadosť o rodičovský som podala skôr. Mám podať opäť nejakú žiadosť o zastavenie žiadosti?

Zodpovedané
8. máj 2024

Dobrý deň,

žiadosť o rodičovský som podala skôr.

Mám podať opäť nejakú žiadosť o zastavenie žiadosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

požiadali ste o rodičovský príspevok skôr ako ste mali nárok? Napr. ste ešte poberali materské, alebo ste nemali nárok na materské a ešte ste neporodili?

Informujte sa priamo na ÚPSVaR, čo Vám žiadosť zaevidovali a ako máte postupovať ďalej. ČI Vám zamietnu nárok na rodičovský príspevok, alebo budú danú žiadosť akceptovať aj so skorším dátumom prijatia a ako ju posúdia.

S prianím pekného dňa,
Lenka