Kedy môžem podať žiadosť o rodičovský príspevok?

majurik
25. nov 2010

Dobrý deň kočeny, materská mi končí 17 decembra, no a ja som sa zatiaľ nikde nedočítala, kedy mám podať žiadosť o rodičovský príspevok ( 256 € ), a ake ďalšie formality k tomu treba. Dúam, že to ešte stihnem pred tým "úžasným" zjednotením na 190,1 €.
Máte s tým teraz už nejaké skúsenosti, pomôžte mi prosím.

Dakujem

annie13
25. nov 2010

uz teraz si mozes ist podat ziadost na UPSVaR tam ti ju daju len ju vypises stihas este prejst na 256 takze by ti mali ostat az do 20 mesiacov dietatka
zober si obciansky, rodny list drobca a ten papier co ti prisiel zo socialky o vyplacani materskeho
tu ziadost si mozes aj vytlacit
http://www.upsvarlm.szm.com/pdfsocial/rodicovsk...

https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/prechod-z-materskej-na-rodicovsku-ako-to-urobit-2/
aj tu mozes pozriet

kaktusik007
25. nov 2010

este doplnim, budes potrebovat potvrdenie od zamestnavatela ohladne dovolenky - ak ti ju preplatia, je vsetko v poriadku, ak ta chcu donutit si ju vybrat - ono by to tiez bolo relativne v poriadku, ak si si ista ze vtedy nedostanes vypoved, a tiez ak bude trvat iba maximalne do 30.12.2010 vratane, aby si dostala rodicovsky za december.... ale ziadost si fakt podaj co najskor, v prechodnych ustanoveniach je to osetrene, ak podas a rozhodnu do 31.12. tak ides po starom, ak to nestihnes, tak ides po novom.... ale to je len navrh, ako to bude naozaj to teraz fakt nik netusi 😉

gapa
25. nov 2010

potrebuješ ešte jedno tlačivo k žiadosti o RP (Potvrdenie o nároku na materské, či tak nejako sa to volá) , z upsvar, ktoré vyplníš, podpíšeš a dáš potvrdiť na soc.poisťovni, odkial poberáš materské. Tam ti uvedú dokedy poberáš materské a v akej výške. Môžeš si ho vybaviť aj teraz, teda u nás nebol problém.

cvancus
24. júl 2012

ahojte chcela by som sa opytat kedy mam poziadat o RP ked po skonceni MD zacinam cerpat dovolenku a co k tomu potrebujem

Dakujem

huxy
24. júl 2012

myslím,že som žiadala mesiac pred skončením poberania materskej.treba žiadať na UPSVAR.a treba k tomu ziadost /stiahnut z internetu,alebo ju vypytat na urade/,obciansky a ak si dobre pamatam,tak nejake potvrdenie este treba.asi zo socialnej poistovne-ziadat treba v meste sidla zamestnavatela.asi 😉

usata
14. aug 2012

ahojte chcem sa opytat som studentka teda tehotna na co mam vlastne narok dostanem vlastne nieco na babo ci budem bez penazi .dakujem za odpoved