Spĺňam podmienky nároku na materské z dohody?

Zodpovedané
15. jún 2023

Dobrý deň,

dnes som bola v SP sa informovať o tom, či budem mať na rok na tehotenské a na materské. Podľa všetkého by som na tehotenské mala mať nárok, keďže sa chceme snažiť o dieta už teraz. Pani mi nevedela odpovedať na 100%, či budem mať nárok aj na materské.

Momentálne som na RD, na ktorú som prešla minulý rok. Pri prechode na RD v júni 2022 mi prišlo aj ukončenie TPP. MD som čerpala z TPP aj zo SZČO, ktorú som si pri prechode na RD pozastavila. Od tej doby sa snažím pracovať na dohodu, aj keď nie každý mesiac sa mi podarí ísť do práce.

Ak budem mať odpracovaných 270 dní na dohodu, budem mať nárok aj na materské?

Ďakujem

Dobrý deň

pokiaľ to budú dohody s nemocenským poistením, tak je to možné.

Musíte splniť podmienku najmenej 270 dní poistenia v období 2 rokov pred pôrodom.

S prianím pekného dňa,
Lenka