Na koľko dní dovolenky mám nárok ako učiteľka, keď som nastúpila do práce po rodičovskej?

Zodpovedané
24. sep 2023

Dobrý deň,

26. mája 2020 som nastúpila na MD. Zostatok dovolenky za rok 2019 som mala 32 dní.

Na koľko dní dovolenky mám nárok (po jej krátení) po nástupe do práce?

Nastúpila som 3. júla 2023. Som učiteľka a za rok mám nárok na 45 dní (40 dní zo zákona + 5 dní z vyssej kolektívnej zmluvy) dovolenky.

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate koniec MD, nástup na RD. Podstatná informácia. Ale nástup na RD mal byť cca 18.1.2021. Budem kalkulovať s týmto dátumom.

Rok 2019 = zostatok 32 dní.
Rok 2020 = celoročný nárok, obdobie počas MD sa započítava do nároku na dovolenku, nakoľko ste boli iba v práci a na MD tak sa dovolenka nekráti = 45 dní.
Rok 2021 = boli ste na MD do 18.1. Nakoľko ste na MD boli iba 10 pracovných dní, tak ani nevznikne nárok na dovolenku = 0 dní.
Rok 2022 = iba na RD = 0 dní.
Rok 2023 = záleží podľa toho, koľko odpracujete.

S prianím pekného dňa,
Lenka