Mám nárok až na 50 dní dovolenky?

Zodpovedané
14. jan 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Pracovný pomer mi trvá ďalej a aj bude. K 17.5.2024 ukončujem rodičovský a musím vybrať celú dovolenku.

Rozprávala som sa aj s našou mzdovou kolegyňou a tá mi v systéme pozrela, že budem musieť vyčerpať 50 dní. Ako spomínate, že sa dovolenka nekrátila, tak možno preto mám nárok až toľko dní. Mám 38 rokov.

Mám nárok až na 50 dní dovolenky?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno,

Ako som uviedla za rok 2019 celoročný nárok = 25 dní, za rok 2021 tiež celoročný nárok = 25 dní, dokopy = 50 dní. Vekovú podmienku ste splnili.

Dovolenka zamestnanca, ktorý do konca príslušného kalendárneho roka dovŕši najmenej 33 rokov veku a zamestnanca, ktorý sa trvale stará o dieťa je najmenej päť týždňov (od 2020). Inak základná výmera sú štyri týždne.

S prianím pekného dňa,
Lenka