Budem mať nárok na tehotenský príspevok, keď nie som 270 dní nemocensky poistená?

Zodpovedané
19. okt 2023

Dobrý deň,

moje NP netrvá 270 dní. Som zamestnaná v novej práci a som tehotná. Žiadosť o tehotenské sa dáva asi v 13. týždni, ale to nebudem mať 270 dní. Z predchádzajúcich dvoch rokov nemám NP. Teraz z nového zamestnania dni nemocenského poistenia nabiehajú, ale 270 mi vychádza možno 2 mesiace pred pôrodom.

Viete mi to vysvetliť?

Budem mať nárok na tehotenský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nebudete mať v 13. týždni tehotenstva 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky od podania žiadosti (v 13. týždni), tak Vám nevznikne nárok na tehotenské.

Budete mať nárok na materské v 34. týždni tehotenstva, keď už splníte podmienku 270 dní nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka