Budem mať nárok na rodičovský príspevok?

Zodpovedané
19. okt 2023

Dobrý deň,

máme dcérku, ktorá v čase pôrodu 29.12.2023 bude mať 18 mesiacov. Manžel by chcel s touto staršou dcérou nastúpiť na materskú v januári a ja by som išla na materskú s mladšou v polovici novembra.

Ak by teda nastúpil v januári, mala by som potom ja nárok na rodičovský príspevok na mladšiu dcérku počas posledných dvoch mesiacov, kedy by ešte manžel poberal materskú na staršiu dcéru?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na rodičovský príspevok je vtedy, keď ani jeden z rodičov nepoberá materskú za celý mesiac.

S prianím pekného dňa,
Lenka