Aký bude môj vymeriavací základ?

Zodpovedané
14. aug 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Po prečítaní mi napadla ešte jedna otázka. Ak chcem, aby mi bola materská pri DNP vypočítaná z vymeriavacieho základu, ktorý si sama určím, poistenie musí trvať minimálne 26 týždňov. No toto už nestíham splniť.

Pokryje mi aj toto skutočnosť, že som absolventkou VŠ?

A ak nie, aký by bol môj vymeriavací základ?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám dobrovoľné nemocenské poistenie bude trvať pred nástupom na materskú menej ako 26 týždňov, materské sa vypočíta z minimálneho základu. V roku 2024 zo sumy 652 eur.

S prianím pekného dňa,
Lenka