Ako postupovať pri PN v ochrannej lehote?

Zodpovedané
8. máj 2024

Dobrý deň,

môj TPP končí dohodou k 30.6. a od 1.7.2024 nastupujem na PN z dôvodu chronického ochorenia.

Keďže už nebudem zamestnaná, ako a kam sa vlastne PN od lekára zasiela?

Chápem, že od prvého dna platí PN Sociálna poisťovňa a nie zamestnávateľ, ale nerozumiem tým administratívnym krokom, komu a kam zaslať PN.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ doktor vypíše ePN (elektronickú PN), tak nič neriešite. Ak by Vám dal do "ruky" papierovú PN, tlačivo zanieste do Sociálnej poisťovne.

S prianím pekného dňa,
Lenka