Ako je to s rodičovským príspevkom, keď obaja rodičia pracujú?

Zodpovedané
8. dec 2022

Dobrý deň,

máme 16-mesačné dieťa. Manžel bol s ním na materskej dovolenke, ktorá mu končí 10. januára. Ja pracujem od začiatku jeho materskej dovolenky vo svojej pôvodnej práci na tú istú zmluvu. Po jeho návrate do práce budem pracovať aj naďalej, dieťatko bude u starých rodičov. Pred manželovou materskou som si dávala žiadosť o zrušenie poberania rodičovského príspevku.

Môžem poberať rodičovský príspevok, keď sa manželovi skončí materská?

Mám si dávať novú žiadosť, alebo ho môže ho poberať manžel?

Treba dávať žiadosť, alebo to bude automaticky do 3 rokov dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete požiadať o rodičovský príspevok po skončení manželovej materskej. Alebo oň môže požiadať manžel (je to len o dohode, kto bude poberať) - treba požiadať.

S prianím pekného dňa,
Lenka