Mám 40 rokov, partner má 30. Je jeho mladší vek poľahčujúca okolnosť pri splodení dieťaťa?

Zodpovedané
27. sep 2019

Dobrý deň,

mám 40 rokov a s partnerom sa snažíme o bábätko. Poznám a viem, že aké sú riziká tehotenstva v tomto veku. Som matka dvoch detí (20 a 9). Môj partner je omnoho mladší. Má 30 rokov a je bezdetný.

Vie jeho mladí vek nejakým spôsobom znížiť riziká tehotenstva v tomto veku, alebo je to hlavne "záležitosť" matky?

Na poslednej preventívnej kontrole mi gynekológ povedal, že nevidí žiaden dôvod, že prečo by som nemohla mať ešte dieťa. Tak by ma zaujímalo či vek partnera je "poľahčujúca" okolnosť.
Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúci je vek vajíčok.

Vhodné je zrealizovať kontrolu AMH a riešiť otehotnenie cestou centra IVF. Určite nečakajte dlho na otehotnenie pohlavným stykom.

Môžete užívať vitamíny s kyselinou listovou.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič