Je možné otehotnenie pri varixoch?

Zodpovedané
10. máj 2019

Dobrý deň,

mám 29 rokov a pred 8 rokmi po druhom pôrode mi bola zistená varikozita plica latea diagnistickou laparoskopiou kvôli bolestiam. Mala som ich na ľavom vaječníku a na preparáte medzi maternicou a močovým mechurom.

Časom, už bolo vidno aj na ultrazvuku s tým, že sa rozšírili aj na pravý vaječník a maternicu.

Je pri tejto diagnóze vyššie riziko počas tehotenstva, alebo celkovo problém s otehotnením?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

varikozita ciev v malej panve v okolí maternice sa objavuje hlavne u žien po viacerých pôrodoch, je to však individuálne.

Sú to vlastne rozšírené žily, naplnené krvou.

Varikozita v malej panve nemá vplyv na otehotnenie a donosenie tehotenstva.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič