Vznikla synechia u mojej dvojročnej dcérky nedostatočným čistením?

Zodpovedané
14. jún 2022

Dobrý deň,

u dvojročnej dcérky som si všimla, že má malé pysky prilepené k veľkým. Nedá sa to oddeliť.

Upraví sa jej to, alebo to treba riešiť u detského gynekológa?

Stalo sa to nedostatočným čistením?

Ďakujem

PS: Fotku posielam v druhej otázke. Prosím fotku nezverejňovať.

Dobrý deň,

jednak je to do istej miery dané geneticky a jednak určite napomáha tvorbe nedostatočná hygiena, či používanie vlhčených obrúskov.

Skúste na vatovú tyčinku olivový olej a prechádzať po mieste zrastu. Ak by sa stav nelepšil, kontaktujte doktorku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas