Môžem dcérke potierať synechiu vulvárnym krémom PruriGyne?

Zodpovedané
21. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom liečby synechie. Dcérka mala zrastenú dierku a lekárka ju pretrhla. Všimla som si, že sa jej znova dierka zarastá a taktiež sa zrastajú aj malé pysky o veľké.

Môžem dcérke potierať synechiu krémom PruriGyne vulvárny krém?

Ako jej to môžem oddeliť doma?

Ďakujem

Dobrý deň,

krém neodporúčam.

Ošetrovať denne pri kúpeli s mydielkom detským prechádzaním po genitáli, roztvárať oblasť pošvového vchodu aj pysky od seba.

Treba to robiť denne. Synechie sa môžu vytvoriť už po 1 dňoch bez tohto hygienického rituálu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas