Predchádza samostatnej chôdzi vždy schopnosť postaviť sa a čupnúť si v priestore bez opory?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

dcérka má 16 mesiacov a chce chodiť tak, že sa nás drží za ruky. Keď ju pustíme, tak urobí maximálne dva kroky. V priestore sa nevie postaviť a ani si čupnúť. Vždy iba o oporu (naše nohy alebo nábytok).

Môžem očakávať, že sa pustí sama do chôdze a až následne môže zisťovať ako sa postaviť v priestore?

Predchádza samostatnej chôdzi vždy schopnosť postaviť sa a čupnúť si v priestore bez opory?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nepredchádza to samostatnej chôdzi.

Veľa detí začína chodiť s tým, že sa musí odštvornožkovať k opore, o ktorú sa postaví.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas