Prečo trojmesačná dcérka na brušku plače?

Zodpovedané
3. máj 2022

Dobrý deň,

moja dcérka bude mať 3 mesiace a keď ju dám na bruško, tak strašne plače. Nechce dvíhať hlavičku a má strašný záchvat plaču. Keď ju pri kúpaní otočím, aby som jej umyla chrbát a hlavu, tak sa dvíha vysoko. Keď ju mám na rukách, tak dokáže udržať hlavičku. Dokonca ju dvíha aj vtedy, keď ju mám otočenú tak, aby videla do priestoru. Teda iba na brušku plače.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je vhodná návšteva fyzioterapeuta.

Myslím si, že dcérka má diastázu, a preto na brušku nechce byť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas