3 mesačný nechce byť na brušku

sonik231
4. nov 2019

Môj malý bude mať za pár dni tri mesiace. Nechce byť vôbec ma brušku, strašne plače. Hlavičku dvíha ale nie az tak ako by uz mal. Keď ho mam na rukách tak hlavičku drží pekne len teraz par dni sa zaval strašne nakláňať dozadu ked je na rukách a preferuje viac pravú stranu kde sa stále aj otáča ked je na rukách.ked lezka tak pekne otáča hlavičku do oboch strán...
Ked nechce byt na brušku ako sa naučí pretáčať , a všetko co ma už vedieť? Mali ste niaktora takýto problém s bábätkom? Ako ste postupovali? Alebo to prišlo časom?

vinejka6
4. nov 2019

Ani moja nechcela byť dlho na brušku. Stále vydržala chvíľočku a potom začala plakať. Postupne to však prišlo 🙂 treba ho dávať na bruško na par sekúnd, a predlžovať to potom, bábo si zvykne. Keď bude na brušku, pozerať na neho spredu tvarou v tvár, ukázať hračky nejaké, toto pomohlo nám 🙂 no a stále sme ju dávali často hoc len na par sekúnd a postupne si zvykla, už vydržala aj dlhšie na brušku a postupne už sa začala pekne sama otáčať. Neboj, to príde, lem treba dávať nato bruskoe, skúšať, motivovať to dieťa hračkou, dat ho na zem na podložku, možno bude lepšie ako na posteli. a viem, že niektoré mamičky si to chvália takú podložku napustenu vodou a dnu sú rybky ci co a dieťatko keď je na brušku toto ma pred sebou a baví ho to chytať atď., 🙂 na ali exprese to je za 7€,inak na svk stránke za 20€

evinkakub
4. nov 2019

@vinejka6 vola sa to podlozka na pasenie konikov 🙂

trojnasobnamama
4. nov 2019

Chod s malým ku neurológovi.To zaklaňanie dozadu sa mi vôbec nepáči.Mal Maly nejaký ťažší štart do života?

hvolkovamirka
4. nov 2019

treba si zapamatat, ze kazde dieta je uplne ine! mam tri deti, takze viem o com hovorim. videla som ten rozdiel. najstarsi Filip, ten vsetko robil, pekne bol aj na brusku, dvihal hlavicku, bol sikovny. mladsej emke, tej sa uz az tak nechcelo. tiez som bola sklamana ale potom som si povedala, ze ved ona to vsetko dobehne a aj tak bolo. preto to netreba az tak prezivat!

suzitok
4. nov 2019

Mojho ked som dala na brusko, tak zatlacil hlavu do podlozky a tak plakal.... kúpili sme fit loptu a davali sme ho lezat na nu.... pomohlo takmer okamzite...

basska_b
4. nov 2019

Moja bola v podobnom stave ako píšes, ja som ju na brucho absolútne nedávala, keď mala 4 mesiace aj nejaké drobné, sama sa pretočila a odvtedy ani inak nechcela byť. Všetko má svoj čas. Tiež preferovala jednu stranu a nemá hlavu stlačenu ani nič... a robila nám taký ten luk čo niektorí strašia že vojtova metóda... nič jej nie je, po 2 mesiacoch to robiť prestala .

Akože ok, je to len jeden prípad, ktorý nič nedokázuje, ale píšem za to, aby si nemala stres z toho.

sonik231
autor
4. nov 2019

@basska_b ďakujem . Si ma trochu ukludnila,

sonik231
autor
4. nov 2019

@vinejka6 ja sa ho snažím motivovať rozprávam na neho púšťam mu hudbu, knizku,zrkadlo som dala pred neho a on nic ani ma nevnima len plače.

sonik231
autor
4. nov 2019

@trojnasobnamama za par dni mame poradňu , spomeniem to dr.

sonik231
autor
4. nov 2019

@vinejka6 a tu podložku som už pozerala. A rozmýšlala nad ňou. Len potom ma odradilo to ze, ked tam bolo par recenzii ze im prišli prepichnute

11iva11
4. nov 2019

@sonik231 Čiže v necelých troch mesiacoch má vedieť ukážkovo pásť konîčky, vo veku 1 rok potom bude musieť behať maratóny, áno?
Akú vývojovú tabuľku pre premotivované matky používaš?
Podľa tvojho opisu totižto podľa mňa tvoje dieťa nemá problém, ide si pekne podľa svojho tempa. Zakláňa sa dozadu, dopredu, objavuje rôzne polohy, úplná pohoda.
Škoda, že neexistujú vývojové tabuľky aj pre dospelých, lebo všetci len sledujú, čo už má dieťa vedieť a nikto nerieši, že možno aj dospelý by mal v nejakom veku niečo vedieť.... 😈

nikpa
4. nov 2019

@sonik231 my sme sa dostali na neurológiu v necelych 2 mesiacoch, nemali sme žiadne problémy ale malý sa narodil predčasne tak sme sa tam museli ísť ukázať. Vtedy tiež nechcel byť na brušku a ja som ho nejak nenútila, chyba! Proste treba ho tak dávať aj keď sa jeduje, zvykne si, svet sa nezrúti lebo sa mu tak nepáči. Spevňuje si v tej polohe svalstvo, je to pre neho prospešné. Ďalej trochu uprednostňoval s hlavičkou ľavú stranu ale inak ju pekne držal aj otáčal na rukách. Nakoniec sme museli začať cvičiť Vojtovku a to mi ver, že ešte len vtedy sa bude jedovat a srdcervúco plakať. Takže šup šup na bruško, čím skôr a viac tým lepšie 😉

halci
4. nov 2019

Ahoj, moja prva dcera nechcela byt na bruchu, nedrzala hlavicku ale ona bola po hned porode ozivovana, takze sme sli k neurologicke a od 3 mes sme cvicili Vojtovku. Druha dcera nemala nastastie ziadne problemy a na bruchu bola rada.

sense
4. nov 2019

Moja tiez nechcela byt na brusku,rucala vzdy jak pavian....az kym.sa niekedy v stvrtom piatom mesiaci sama neprevratila....

...ak mas obavy spytaj sa lekarky...

sonik231
autor
4. nov 2019

@sense
@nikpa ďakujem

sonik231
autor
4. nov 2019

@11iva11 na konci sa pýtam ci to prišlo casom? (Prešlo). Pochopila si ?
Mam prve dieťa , nemám skúsenosť.podla žiadnych tabuliek nejdem. Pýtala som sa mamičiek co majú skúsenosti s niečím podobným. Či sa mam báť alebo to všetko prejde a je to presne tak ako pises ty, ze len spoznáva okolie. Tak sa tu laskavo do mna nenavazaj ci som niaka premotivovana matka, zo svojho dieťatka nechcem žiadne super baby . Len nechcem nic zanedbať.

shushka
4. nov 2019

Ani moj nechcel byt na brusku, vobec, vadilo mu to. Tak som to cas od casu skusila, vadilo mu to stale. Tuto cast nejako vynechal, ochotny bol byt bruchom nadol az ked sa zacal plazit. Na konci siesteho mesiaca si sadol.

jandra
30. júl 2020

@sonik231 neboj zo dna na den to pride a zrazu jedneho dna bude na brušku spokojny. Nenúť ho, nema to zmysel ked sa mu tak nepáči, staci fakt chvíľa. Moja mala tiež nechcela byvat na brušku a zrazu zo dňa na den by tak bola vkuse.