Je v poriadku dostupovanie na špičky?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň,

moja 11-mesačná dcéra už dva mesiace pri stavaní sa na nôžky a keď stojí, stojí hlavne na špičkách.

Je to v poriadku?

Už sa začína aj pomaličky púšťať. Stojí sama, ale hneď sa preváži na špičky a spadne na zadoček. Keď ju aj náhodou zoberieme za ruky chodiť (nerobíme to pravidelne, práveže vôbec), tak ide zase len po špičkách.

Prejde to?

Ďakujem

Dobrý deň,

v úvode stavania môže byť prítomné špičkovanie. Keď však už trvá 2 mesiace, skontrolovala by som ju u detského fyzioterapeuta.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas