6 ročný chlapec asi rok chodí po špičkách. O aký problém ide?

Zodpovedané
26. jún 2020

Dobrý deň,

môj 6 ročný chlapec už asi rok chodí po špičkách. Boli sme u ortopéda a povedal, že to nevyzerá na nič vážne. Pre istotu nás poslal na neurologické vyšetrenie. Tam pani doktorka mala podozrenie na boreliózu, ale našťastie krvné testy boli v poriadku. Aj tie svalové.

I napriek tomu nás chce poslať na iné vyšetrenia do Banskej Bystrice na hospitalizáciu, no ja tam veľmi nechcem ísť.

Je to vážne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak je hospitalizácia na prešetrenie odporučená, tak by som sa jej nebránila. Cestou hospitalizácie sa prešetrí celkový zdravotný stav synčeka a možné príčiny, prečo daný problém je.

Neviem posúdiť či ide o niečo vážne, nakoľko nemám výsledky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas