Je možný mimosúdny rozvod?

Zodpovedané
14. apr 2021

Dobrý deň,

chcem sa s manželom rozviesť. Máme jedno maloleté dieťa a na rozvode sme sa dohodli. Nerobíme si navzájom žiadne problémy ohľadom striedavej starostlivosti o dieťa.

Dalo by sa v tomto prípade rozviezť aj mimosúdne?

Ďakujem

Dobrý deň,

právny poriadok "mimosúdny" rozvod neumožňuje. Avšak mala som v mojej praxi prípad, že súd schválil mediačnú dohodu o rozvode a úprave práv a povinností bez toho, aby sa účastníci museli na súd dostaviť.

V prípade, že na súd predložíte dohodu, spravidla súd prebieha formálne, bez vypočúvania, zaťaženia detí, atď. a dohoda sa formálne schváli súdom z dôvodu jej právnych účinkov.

V prípade záujmu ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk