Dá sa do rodičovskej dohody zakomponovať aj návrh na rozvod?

Zodpovedané
28. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Manžel po 3 mesiacoch od svadby odišiel bývať k milenke. Nechal mi platiť všetky účty plus starostlivosť o dve deti.

Mám spísaný návrh na rozvod u právnika, avšak chcela by som doložiť aj rodičovskú dohodu.

Dá sa do rodičovskej dohody zakomponovať aj návrh na rozvod spoločne, alebo treba každé zvlášť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, návrh na rozvod sa podáva spolu s návrhom na určenie práv a povinností k maloletým deťom. Je to väčšinou jeden dokument, ktorý obsahuje návrh na rozvod a rodičovskú dohodu.

Slovenský právny poriadok však nepozná pojem spoločný návrh na rozvod, teda navrhovateľom musíte byť Vy a manžel sa s k návrhu so svojím súhlasom pripojí.

V prípade záujmu ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk