Ktorý kvalitný športový kočík má väčší košík?

Zodpovedané
11. feb 2022

Ahoj,

hľadám lepší ľahký športový kočík cca do 500 eur s dlhou strieškou a s väčším košom. Nosnosť by mala byť do 5 kg. Mal by byť čierny s gumenými kolesami do terénu. Ďalšia požiadavka je dobrá skladateľnosť.

Oceňujem možnosť dokúpenia príslušenstva: organizér na vodu, nánožník, tašku...

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

nie som si celkom istá, či hľadáš terénny kočík na šport alebo športový kočík na miernejší terén - štrk, tráva, nespevnené cesty.

Ak hľadáš niečo menšie a zároveň vnútorne veľké s použitím v teréne, tak potom určite odporúčam trojkolku Baby Jogger City Mini GT2. Má celkovú ložnú plochu 104,5 cm a chrbtovú opierku 53,5 cm. Jeho konštrukcia so sedadlom váži 10,4 kg a unesie až 29,5 kg dieťa. Nákupný košík je priestranný a unesie 4,5 kg. Príslušenstvo je možné dokúpiť pult, madlo, nánožník atď. Niečo originálne, niečo univerzálne.

Baby Jogger City Mini GT2

Ak hľadáme ešte niečo terénnejšie, tak potom model Baby Jogger City Elite 2. Je podobný GT2, akurát má väčšie 30 cm kolesá plnené penou. Nákupný košík je tiež priestranný a unesie 4,5 kg. Vďaka nosnosti až 22 kg zvládne aj väčšie dieťa. Polohovať môžeš chrbtovú i nožnú opierku - a to až do 100 cm ľahu. Po zložení je kompaktných rozmerov a po zložení kolies ešte viac kompaktnejší.

Baby Jogger City Elite 2

Podobný model je aj Hauck Runner 2. Tento športový kočík s tromi veľkými nafukovacími kolesami je vhodný aj na behanie či korčuľovanie. Opierku neotočného sedadla môžeš polohovať do pomerne hlbokého, ale nie úplného ľahu. Opierka nôh je pevná, bez možnosti polohovania. Sedák je preto vhodný predovšetkým pre staršie deti.

Hauck Runner 2

Ak niečo štvorkolesové, tak si pozri modeli Joie Litetrax 4 Air, Joie Mytrax alebo Joie Versatrax.

Joie Litetrax 4 Air

Ak som neporadila ten správny, skús mi napísať opäť. Buď prosím konkrétnejšia pri kritériách, ktoré vyžaduješ. Nezabudni sa pripomenúť, nakoľko poradňa je anonymná.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally