Ktorý dobre odpružený kočík má veľkú vaničku?

Zodpovedané
15. sep 2022

Ahoj,

čakám tretie bábätko a kočík po deťoch už nemám. Mala som 3-kombináciu Camarelo Malaga.

Hľadám nejaký podobný kočík a ide mi hlavne o vaničku. Chcem, aby bola veľká, priestranná, aby sa tam zmestil fusak. Kočík musí byť odpružený na naše dedinské cesty a polia. A hlavne nech je aj dostatočne vysoký, lebo s manželom sme obaja vysokí. Nemusí to byť trojkombinácia, kľudne aj dvojkombinácia. Ideálne, keby sa športová časť dala zložiť aj s konštrukciou naraz, aby som nemusela rozkladať do kufra.

Existuje kočík, ktorý spĺňa moje kritéria?

Ďakujem

Ahoj,

nepíšeš, či si bolo zo značkou Camarelo spokojná. Ak, áno, tak si pozri ich novší model, ktorý má veľmi pozitívne hodnotenia.
Na dedinský nerovný terén je Camarelo Carera New veľmi dobrou voľbou. Zároveň je aj cenovo dostupný. Jeho hlboká vanička má priestranné vnútorné rozmery 80 × 38 cm. Rodičovská rukoväť je polohovateľná vo výškach od 74 do 111 cm, čo je pre Vás vyskokých rodičov dostatočné položenie. Kolesá sú nafukovacie a ďalším plusom je, že sú dvojito odpružené.

O niečo ľahšou voľbou s váhou 13,8 kg je bratský model Camarelo Zeo. Jeho výhodou okrem hore spomínaných pri Carera New je aj vyššie na konštrukcií umiestnená hlboká vanička. Zohýbanie k bábätku do nej nebude pre Tvoj chrbát také náročné. Tento model by som Vám viac odporúčala. Jeho dizajn je jednoduchší v čistejších líniách a prepracovanejší.

Veľmi dobrou voľbou pre vyšších rodičov je aj Bebetto Nitello. Má hlbokú vaničku umiestnenú vyššie na konštrukcii. Dieťaťu ponúka pohodlie v 78 × 32 cm priestrannej vaničke, ktorá sa dá polohovať. Rodičovská rukoväť je nastaviteľná vo výškach od 76 do 113 cm. Výhodou sú kolesá plnené penou, ktoré sú taktiež dvojito odpružené. Ponúkajú však naviac bezúdržbovosť a hrozba defektu Ti s nimi nehrozí. Športová sedačka je priestranná s možnosťou úplného ľahu a fantastickými XXL rozmermi, ktoré dostatočne ochránia dieťa pred prípadnými slnečnými ľúčmi. Zároveň jej zabudovaná sieťovaná časť privádza k dieťaťu dostatok vzduchu a zabezpečuje správnu cirkuláciu vzduchu. Kúpiť si ho môžeš s veľkého množstva dizajnových farieb, ktoré tento kočík ponúka. Farebná škála začína od príjemných pastelových, cez výrazné kvetinové vzory, až po tmavé elegantné farby.

Podobným, mu je jeho bratský model Bebetto Holland. Ten vie očariť nevšedne tvarovanou konštrukciou.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally