Aký športový kočík vybrať?

Zodpovedané
13. apr 2022

Ahoj,

prosím o radu s výberom športového kočíka. Mala som vybratý Hauck Rapid 3R, ale nie som si ním úplne istá. Videla som ho na živo. Syn v ňom ani neplakal, čo bolo super. Nie je veľmi kočíkový typ (používam skôr nosič), ale v lete sa mu v kočíku páčilo. Preto hľadám nejaký športiak. Mám Dorjan a ten je strašne ťažký, aj keď ako som pozerala, tak športiaky sú ťažšie.

Potrebujem, aby:

  • mal široké sedenie,
  • mal vyššie váhové rozpätie (syn mal v roku 12 kg),
  • zvládol terén a aj mesto,
  • priala som si ručnú brzdu, pretože ma štvali ušpinené topánky od brzdenia na Dorjane (viem, že spomínaný Hauck nemá),
  • nech sa dá ovládať aj jednou rukou,
  • bol ľahší (čo si najskôr protirečí),
  • polohovanie madla (sme s partnerom dosť výškovo rozdielni),
  • polohovanie nožičiek,
  • polohovanie chrbtovej opierky (do úplného ľahu),
  • bol skladnejší.

Existuje nejaký taký kočík?

Pozerala som sa aj na Joie Crosster, ale ten som na živo nevidela. Z druhej ruky môžem mať Britax B-Motion 3 Plus (tiež som ho nevidela). Prečítala som toho dosť, spísala si aj zoznam pre a proti a ja jednoducho neviem, čo vybrať. Kamarátku, ktorá by mi poradila ohľadom kočíka nemám.

Ďakujem

Ahoj,

ako najlepšia voľba sa mi zdá Baby Jogger City Mini GT2. Sama ho mám a je naozaj super! Spĺňa všetky Tvoje požiadavky, či už je to priestranné sedenie (má jedno z najväčších na trhu), vyššia nosnosť, skvelé jazdné vlastnosti v teréne a aj v meste. Má výškovo nastaviteľnú rukoväť a polohovanie nôh i chrbtovej opierky až do úplného ľahu. Oceníš u neho aj ručnú brzdu, ovládanie jednou rukou a aj celkom nízku váhu na svoj typ. Nevýhodou je vyššia cena, ale dá sa zaobstarať na bazáre. Prípadne nie je zlý jeho starší model Baby Jogger City Mini GT. K nemu je potrebné prikúpiť polohovanie nôh.

Čo sa týka Joie Crosster a Britax B-Motion 3 Plus, tak to sú veľmi dobré kočíky. Majú však o dosť menšie sedenie a vyššiu hmotnosť. Crosster má cez 15 kg, čo je naozaj veľa.

Do Hauck Rapid 3R by som ja osobne nešla. Síce je fajn v pomere cena/výkon, ale tá kvalita prevedenia je úplne niekde inde. Radšej by som išla do kvalitného bazárového modelu ako je Baby Jogger City Mini GT alebo Britax B-Motion 3 Plus.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia